אינטרנט

גוגל משנה את מצב ״גלישה בסתר״

במידה ואתם משתמשי כרום או לא, רוב הסיכויים ש־״מצב הגלישה בסתר״ בדפדפן גוגל כרום מוכר לכם. ״מצב הגלישה בסתר״ מאפשר למשתמשים לגלוש באנונימיות, לפחות כך גוגל טוענים. אבל, אל תטעו לחשוב שספקית האינטרנט לא יכולה לראות מה תעשו. אז האם הוא באמת כל כך נסתר לעיני אחרים? מסתבר שלא.

כיצד גלישה בסתר עובדת? ואיך האתרים מנצלים זאת?

על מנת לספק פרטיות לגולשים, גוגל מבטלת כמה פונקציות שפועלות ברקע. מביניהן היא מבטלת את ה־FileSystem API ובכך מונעת ״השארת עקבות״.

עם זאת, יש בכך פרצה. אתרים ניצלו את אותה הפרצה בכך שבדקו את זמינותה של FileSystem API, אם היא איננה נמצאת אז האתר מבין כי הגולש נמצא ב־״מצב גלישה בסתר״. כתוצאה מכך, הוא יכול לספק לו חווית גלישה שונה לחלוטין ממשתמש שלא גולש בסתר.

כך אתרים יכולים להגביל משתמשים הנמצאים במצב. גוגל החליטה ״שלא עוד״.

"מצב גלישה בסתר״ – לא כך כך נסתר

הפתרון של גוגל

גוגל הצהירה כי תתקן את הפרצה עד לסוף יולי (האמנם? נחכה ונראה!). החברה מוסיפה כי היא חושבת שנחוץ להגן על האנשים תחת דיכוי פוליטי, הגבלה לפי מיקום או כל אדם שיש לו סיבה להסתיר את פעילות הגלישה שלהם.

החברה הציעה כמו כן למפרסמים לבדוק את השפעתה של FileSystem API לפני שיפעלו מפני שכל שינוי שיעשו עלול להשפיע על התנהגות המשתמשים בצורה שונה משתכננו. לא רק על משתמשים ב־״מצב גלישה בסתר״, אלא על כל המשתמשים.

כתבות דומות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker