טכנולוגיה

השקת +Apple TV אפל טיוי פלוס צפויה לנובמבר

כאשר חושבים על שירות סטרימינג, הדבר הראשון שעולה לראש הוא ענקית הסטרימינג: נטפליקס. עם זאת, יכול להיות שזהו הרבעון האחרון בו לנטפליקס תהיה דומיננטיות מוחלטת בשוק.

נראה שמתחרותיה מגיעות מכל פינה: הולו, דיסני+, וכעת, נראה שגם שירות הסטרימינג המדובר זה מכבר של אפל, +Apple TV צפוי להשקה בנובמבר.


כל כך הרבה שירותים! מה יהיה המחיר של +Apple TV בכלל?

שירות הסטרימינג שצפוי לצאת בנובמבר, על מנת להקדים את השקתו של שירות הסטרימינג של דיסני – +Disney (שמושק ב־12.11), על פי דיווחים ממקורות שונים.

לגבי שאלת תג המחיר, לפי אותם המקורות המחיר של השירות צפוי לעמוד על כ־35 שקלים לחודש (9.99 דולרים). המחיר של אפל גבוה מהמחיר שמציעים בשירות הסטרימינג של ענקית התוכן דיסני – 7 דולרים, אולם נחשב לזול לעומת המחירים בעבור שירותי הסטרימינג של נטפליקס, הולו ועוד.

נראה שזמן ניסיון יהיה זמין, בין אם מדובר בחודש, שניים או שלושה, נוכל רק לחכות כרגע. עם זאת, סביר בהחלט שיינתן זמן ניסיון עם השירות עקב העובדה שמדובר בשירות חדש, ואפל בעצמה עדיין תהיה בשלבים של הרחבת הספרייה והכיוון איתו תלך עם השירות.

+Apple TV – יהפוך לשירות סטרימינג מרכזי?

הבנתי את המחיר… אבל מה אני מקבל בתמורה?

כרגע, ספריית התוכן שמציעה אפל קטנה למדי (ועדיין לא ברור מה תהיה איכות הסדרות שתפיק בעצמה).

הסדרות שיכללו בהתחלה הן: ריבוט לסדרת הפנטזיה-מדע בדיוני-אימה משנות ה־90 של סטיבן שפילברג, "Amazing Stories", סדרת הדרמה "See" בכיכובו של ג'ייסון מומואה, דרמה נוספת בכיכובה של אוקטביה ספנסר, התיקרא "Truth Be Told", סדרה דקומנטרית שתעסוק בחיים בבתים ראוותניים ועשירים בשם "Home", ואחרונה חביבה, סדרת קומדיה-דרמה בשם "The Morning Show" בכיכובה של ג'ניפר אניסטון.

כמות הסדרות כאן נחשבת לעלובה לעומת כמות התוכן המקורי שבידי שירותי סטרימינג כמו נטפליקס. גם התקציב שהשקיעה אפל בפיתוח סדרות מקוריות – 6 מיליארד דולרים מתגמד לצד תקציב הענק של נטפליקס – 15 מיליארד דולרים.

עם זאת, נראה כי לאפל יש את ידה על העליונה עקב השיטות ותזמוני התשלום ליוצרי התוכן, שמועדפות עליהן משיטותיה של נטפליקס.

אפל בהחלט לא משחקת במספרים האלו. למרות התקציב הקטן, השקיעה אפל בכל פרק בסדרת הקומדיה-דרמה שלה, "The Morning Show", סכום הגבוה מ־15 מיליון הדולר ששולמו בעבור כל פרק בעונה האחרונה של משחקי הכס.

משחקי הכס – אפל מציבה רף חדש בתשלום בעבור תוכן מקורי

ולמרות כל זה – עדיין לא ברור איך אפל תתפתח ותצמח, האם היא תעקוף את נטפליקס בסופו של דבר? מה צפוי בעתידו של ענף הסטרימינג, כעת כשנטפליקס מאבדת את מעמד ה־"מונופול" שרכשה לעצמה בתחום? רק ימים יגידו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker