אפליקציות

בקרוב: בקרת הורים גם ב־Spotify ספוטיפיי

נראה שסוף סוף, לאחר זמן רב שהפיצ'ר היה מבוקש מאוד - החליטה ספוטיפיי להוסיף בקרת הורים לשירות הזרמת המוזיקה הדיגיטלי. לאחר שזמן רב הפיצ'ר היה זמין בשירות הזרמת המוזיקה הדיגיטלי של אפל - Apple Music, נראה שגם ספוטיפיי לא מוכנה להישאר מאחור. מתי, איפה, איך?

תוכן עניינים

מתי בקרת ההורים תהיה אפשרית? באילו מדינות?

כרגע, למרבה ההפתעה, נראה שמשום מה בקרת ההורים זמינה רק באירלנד לבינתיים. מספוטיפיי נמסר כי בקרת ההורים תגיע לשאר השווקים מאוחר יותר, אם כי החברה לא טרחה להסביר מדוע מתרחש עיכוב ומדוע בחרה להשיק את בקרת ההורים קודם כל באירלנד.

בהודעה הרשמית של החברה, החברה הסבירה בקצרה כיצד הפיצ'ר יעבוד. כאשר פיצ'ר בקרת ההורים ישוחרר, תוכלו לשלוט בסינון התוכן ולמנוע הצגת תוכן בוטה שלא תרצו שילדיכם ייחשפו אליו.

החברה ציינה כי היא מודעת לכך שהפיצ'ר מבוקש ביותר, אך כרגע הוא ישוחרר לשאר השווקים רק בהמשך השנה, כרגע הצפי הוא שבתקופת הסתיו.

כיצד בקרת ההורים תעבוד? האם החברה מוסיפה פיצ'רים דומים נוספים?

בקרת ההורים לא תשנה את האפשרות למספר משתמשים, כאשר כל משתמש שייך למישהו אחר מהמשפחה, ולו יהיו פלייליסטים והמלצות מותאמות אישית לו.

ההבדל היחידי יהיה בכך שמנהל החשבון יוכל לשנות את הגדרות סינון התוכן בכל אחד של המשתמשים דרך הגדרות המשתמש ובכך לחשוף למשתמש תוכן בהתאם לגילו ולשיקולי מנהל המשתמש האחרים.

נראה שספוטיפיי מנצלת את העדכון הנ"ל עם שחרור הפיצ'ר המבוקש לקידום וקידומם של פיצ'רים נוספים, ביניהם גם המיקס המשפחתי (Family Mix), המאפשר למשפחות ליצור פלייליסט מותאם אישית שיורכב משירים מותאמים על מנת לספק את חווית השמיעה הכי מהנה לכל המשפחה, בהתאם להעדפות של כל אחד ואחד מן המשתמשים.

בנוסף אליו, החברה עושה עוד צעדים בקידום ספוטיפיי למשפחות, אך הפעם למשפחות המורכבות מזוגות, כאלו שאין להם ילדים. עם אפשרות למיקס לזוג (Duo Mix), הכולל מוזיקה שנוספת באופן אוטומטי לפי העדפות זוג המשתמשים והשירים שלהם.

יתר על כן, החברה הרחיקה לכת והוסיפה את האפשרות לקבוע את מפעמי השירים שיהיו בפלייליסט הזוגי לפי מצב הרוח: שירים יותר רגועים (Chill) או שירים יותר קצביים (Upbeat).

מה המשמעות של המהלך הזה?

נראה שהמהלך הזה נעשה על מנת לסגור את הפער בין Apple Music לבין Spotify, מכיוון ששירות הזרמת המוזיקה של אפל כבר מאפשר את בקרת ההורים זה מכבר.

למרות התחרות, התגלה כי אפל וספוטיפיי בשיחות ביניהן דנות באפשרות שסירי תוכל להשמיע שירים באמצעות Spotify, אם כי הצורך בשיחות בכלל לא ברור – בגרסת iOS 13 הקרובה צפויה האפשרות לבחור בנגן המוזיקה הקבוע, כך שאם תבחרו בספוטיפיי, תוכל העוזרת האישית, סירי, לנגן שירים מספוטיפיי בכל אופן.

ספוטיפיי ו־Apple Music – ספוטיפיי סוגרת את הפער

בקרת ההורים תצטרף לספוטיפיי מאוחר יותר השנה. האם המהלך יהיה מוצלח? החברה, בכל מקרה, תודיע למשתמשיה ברגע שהאפשרות תהיה זמינה בארצם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker