בית חכם

נגד סירי: גוגל אסיסטנט Google Assistant תקריא הודעות גוף שלישי

מאז שנת 2016 הייתה מסוגלת לקרוא העוזרת האישית של אפל, סירי, לקרוא ולהשיב להודעות גוף שלישי (אפליקציות, למשל: ווטסאפ, טלגרם, דיסקורד ועוד). כעת, נראה שגוגל החליטה להפסיק להישאר מאחור ולהתחיל להתמודד ראש בראש עם סירי. פיצ'ר האזנה להודעות גוף שלישי זמין בגרסה 0.1.1879345513 של העוזרת.

איך העוזרת תקריא הודעות?

עד כה, Google Assistant הייתה יכולה לגשת ולהקריא הודעות SMS רגילות או הודעות דרך אפליקציית Google's Hangouts. כעת, במידה ותרצו שגוגל תקריא לכם את ההודעות, היא תבקש גישה דרך מערכת ההפעלה בטענה שתוכל לקרוא את כל ההתראות הכוללות מידע אישי (שמות אנשי קשר, תוכן ההודעות וכו'). בנוסף, לאפליקציה תינתן האפשרות לבטל את מצב ״נא לא להפריע״ בהתאם להגדרותיה.

ברגע שתתנו את הגישה, גוגל תוכל להקריא את כל הודעות הטקסט שתקבלו מאפליקציות צד שלישי. מה עם הודעות הכוללות תמונה? סרטון? אולי אודיו? העוזרת תודיע כי קיבלתם הודעה חדשה הכוללת תמונה/סרטון/אודיו/כל דבר אחר ותציין את שם איש הקשר.

ראש בראש – גוגל לא מתכננים להישאר מאחור

לאן העוזרת של גוגל תתפתח הלאה?

לפי דיווחים שונים, נראה כי גוגל בוחנת את האופציה לאפשר לעוזרת להשיב להודעת טקסט מבלי לפתוח את המכשיר.

גם זו אופציה נוספת שזמינה בסירי זה מכבר, אך עצם העובדה שגוגל מנסה לעמוד בקצב ואולי בעתיד לעקוף את סירי היא בשורה נהדרת לצרכנים. אולי בעבר סירי הייתה דומיננטית יותר מכולם, אך נראה שגוגל לא מעוניינת להישאר מאחור לנצח בעולם העוזרות האישיות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker