חומרה

אפל Apple בצעדי ענק לקראת הזמנת מסכי אולד OLED מסין

עד כה, חברת אפל הסתמכה על חברת סמסונג הדרום קוריאנית שתספק לה את מסכי ה־OLED המתקדמים שלהם היא זקוקה. כל סדרת ה־iPhone X משתמשת במסכי OLED, כך שכאשר אפל תלותית במידה כזו בסמסונג - היא בהחלט לא מרוצה מזה.

נראה כי כעת, אפל מתקדמת בצעדי ענק לקראת חתימת עסקה ראשונה מסוגה שתעסוק בהזמנת מסכי OLED עבור מכשירי האייפון מחברה סינית בשם BOE.

למה אפל מסתייגת כל כך מאספקה בלעדית מסמסונג?

הסיבה לכך ברורה. בזמן בו רכשה אפל מידי סמסונג, החברה היחידה שעמדה בדרישותיה, מסכי OLED מתקדמים, לסמסונג היה כוח אדיר בניהול המשא ומתן, ואפל הייתה נתונה תחת סיכון משמעותי – כאשר כל תוצרת המסך מונחת בידי יצרנית אחת, מעין "מונופול" פנימי. חברה כמו אפל תמיד מעדיפה להיות בקשר עם יותר מיצרנית אחת על מנת להיות בעמדת מיקוח טובה יותר בתהליכי המשא והמתן.

שכן, לא הייתה אף חברה נוספת בארה"ב, סין או יפן שעמדה בדרישותיה המפלצתיות של אפל מלבדה. לסמסונג היה יתרון גדול, עד כדי כך שהחברה קנסה את אפל בסך 170 מיליון דולרים עקב הזמנות שלא עמדו בכמויות המובטחות מראש – דבר שלא היה קורה, או קורה במידה קטנה בהרבה, במידה והיו מספר יצרניות.

סמסונג ואפל – לחברת סמסונג עמדת כוח במשא ובמתן

מה אפל מתכננת לעשות? האם חברת BOE תהפוך ליצרנית מסכי OLED עבורה?

כיום, ישנה עוד לא מעט חברות שמתחרות על מכרזי אפל, לקוחה ענקית ורווחית בהחלט ליצרניות. ביניהן חברת Japan Display שקיבלה את הזכות לייצור מסכי ה־Apple Watch וחברת BOE הסינית, אותה בוחנת בימים אלו אפל.

אפל כבר צלחה בניסיון לגייס חברה נוספת לייוצר מסכים בעבור האייפון הבא. החברה אותה שכרה אפל היא לא אחרת מהחברה הקוריאנית, LG, לה שילמה 2.7 מיליארד דולרים בעבור הפניית קווי ייצור באופן בלעדי ל־Apple. אולם כרגע, נתקלה חברת LG בתקלה שפוגעת בתחילת ייצור המסכים – אם כי לא צפוי שהעיכוב ייפגע בהם בצורה משמעותית ביותר.

על פי דיווחים שונים, אפל נמצאת בשלבים האחרונים של הכשרת מכשירים מתקדמים הישר מיצרנית המסכים הסינית, BOE. חברת Apple בוחנת בשלל ניסויים את קצה גבול היכולת של המסכים של החברה הסינית. את המסכים השונים החברה הבוחנת במפעל בבירת מחוז סצ'ואן שבסין, צ'נגדו – המפעל היחידי במדינה שמסוגל ליצר מסכים מתקדמים עד כדי-כך.

חברת BOE הסינית בתהליכי בניה של מפעל נוסף במחוז סצ'ואן שעתיד להיות מיועד לאפל, במידה והחברה תסגור את העסקה.

ולמרות הכל, נראה כי אפל נוקטת צעדי זהירות ועדיין מתלבטת בעניין. מקורות שונים דיווחו כי קיימת האפשרות שהחברה תחליט להחל בהזמנת מסכים וכו' לדגמים קודמים של מכשיריה, בעבור מטרות תיקונים.

לפי ציפיות ושמועות, האייפון בשנה הבאה (שמדליפים רומזים שצפוי להיקרא iPhone Pro) יגיע בשתי גרסאות עם מסכי OLED לפחות, כך שאפל בהחלט תזדקק ליצרניות. במידה וחברת אפל תסגור את העסקה ותבצע את ההזמנה עם חברת BOE הסינית, יהיה מדובר בפעם הראשונה שחברת אפל תזמין מסכי תצוגה מסין.

שני דגמים עם מסכי OLED – אפל מחפשת עוד יצרניות למסכים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker