חומרה

זכרון ה־SSD במקבוק אייר MacBook Air 2019 איטי ב־35% מקודמו!

מחשבי מקבוק אייר, הם מחשבים אטקרטיביים במיוחד בקרב חובבי אפל. במיוחד עקב מחירם האטרקטיבי וזול יחסית לעומת מחירם הגבוה של מחשבי ה־״פרימיום״, מקבוק פרו. לפני כשבוע, אפל ״רעננה״ את מחשב המקבוק אייר בדגם חדש (דגם 2019) עם תג מחיר חדש ותצוגת טכנולוגיית ה־True Tone.

תוכן עניינים

מה חדש כאן? והאם הוא משתלם?

נראה שהעניין הגדול סביב המחשב החדש הוא ההוזלה במחיר, אפל חתכה את המחיר בכ־100$: המחיר הקודם היה 1199$ וכעת לאחר ההוזלה עומד על 1099$.

כפי שציינו, אפל הוסיפה גם את פיצ'ר תצוגת ה־True Tone, שהופיע, בהתחלה, במכשיריה האחרים של אפל ומתאים את גווני תצוגת המסך לסביבה. זו בהחלט תוספת קטנה ונחמדה, עם זאת, מקור ההתלהבות הגדול הוא ההוזלה במחיר מפני שעכשיו ההנחה כנראה תהפוך את המחשב לאטרקטיבי ומשתלם עבור כמות גדולה יותר של קונים.

תצוגת ה־True Tone – עכשיו גם ב־MacBook Air 2019

נראה שסטונדטים יוכלו לקנות את המקבוק אייר בעבור 999$, הנחה של 100$. כך שגם זו הנחה נחמדה ביותר לסטונדטים.

חוץ מאלו, אין חידושים משמעותיים בדגם החדש ולא צפוי של המקבוק אייר ששחררה אפל.

הוא זול עם חידושים, אז מה הקץ'?

האתר הצרפתי קונסומאק הריץ בדיקה למהירות הדיסק של הדגם החדש של המקבוק ונראה כי הוא מסוגל לבצע קריאה במהירות 1.3GB/s וכתיבה במהירות 1GB/s.

בדיקת המהירות בדגם המקבוק אייר 2019 – 1.3GB/s מהירות קריאה, ו־1GB/s מהירות כתיבה.

לעומתו, גרסת המקבוק אייר 2018 עם 256GB SSD מסוגלת להגיע למהירות קריאה של 2GB/s וכ־0.9GB/s.

נראה כי רכיב ה־SSD בדגם החדש בעל מהירויות כתיבה טובות מהדגם הקודם, של שנת 2018, אך בעל מהירויות קריאה איטיות בכ־35%, 2.0GB/s בדגם של 2018 לעומת 1.3GB/s בדגם החדש של 2019. (בגרסת ה־128GB SSD נמדדה מהירות כתיבה איטית יותר של 0.5GB/s, אך גם בדגם של שנת 2018 עם 128GB SSD הייתה ירידת מהירות כזו)

מה שאומר שקיימת האטה, לא קטנה יחסית, במהירות הקריאה של רכיב ה־SSD בדגם החדש.

רוב המקורות מניחים שה־SSD האיטי יותר הוא הדרך של חברת אפל לפצות על ההוזלה של 100$ במחיר, ואפילו יותר לסטונדטים.

איבוד של 35% במהירות ה־SSD לאו דווקא אומר איבוד של 35% בביצועים הכלליים של המחשב.
למען האמת, ההחלטה הזו מובנת לגמרי וככל הנראה הייתה סחר נכון במפרט לעומת מחיר. המחיר הנמוך יגרום להרבה יותר אנשים להתעניין ורק משתמשים מעטים ישימו לב ל־SSD האיטי יותר בשימוש יומיומי.

בשורה התחתונה

לסיכום, SSD עם מהירות קריאה של 1.3GB/s עדיין מספיק במהירות. בהנחה שרוב משימות המחשוב ״הכבדות״ יחסית המבוצעות על המקבוק אייר ישתמשו ב־CPU או ייקחו מזכרון הראם, מה שמייתר במעט את הצורך בתוספת מהירות קריאה ל־SSD. בשורה התחתונה – כמובן שהמחשב יהיה איטי יותר, אבל עבור המחשב הנייד הממוצע, המהירות הזו לא אמורה להוות בעיה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker