גיימינג

הדלפה: סוני פלייסטיישן 5 Sony PlayStation – העיצוב החדש?

לאחר שהתגלתה הדלפה הטוענת כי הפלייסטישן 5 ייחשף בפברואר 2020, צץ לאחרונה באינטרנט, בעקבות פרסומים של הבלוג ההולנדי "LetsGoDigital", שרטוטים מפטנט שאותו רשמה סוני – פטנט לעיצוב הפלייסטיישן 5. הבלוג, מצידו, טוען כי השרטוטים פורסמו ע"י משרד רישום הפטנטים העולמי.


כיצד נראה העיצוב? מי הדליף אותו ועד כמה אמין הדבר?

העיצוב החדש לפי הפטנט שהגישה סוני, עתידני ומיוחד, או גימיק נורא?

נראה שקרדיט העיצוב משויך ללא אחר מאשר יאסוהירו אוטורי, בכיר בסוני. ומה לגבי אמינות ההדלפה? נראה שבינתיים, אדם אחד בתעשיית המשחקים אישר את ההדלפה – כך שמדובר בסימן חיובי.

אותו המאשר, מת'יו סטוט, אומן בחברת Codemasters, צייץ בחשבון הטוויטר כי המשרד שלו קיבל ערכת ביטוח זהה לזו. עם זאת, נראה שבסוני בכלל לא אהבו את החשיפה של מת'יו, והוא? מחק את הציוץ וגם את חשבון הטוויטר שלו.

מת'יו סטוט בתגובה לפרסום הפטנט, סוני לא אהבו את המהלך

העיצוב, שנראה כי מורכב מכפתתורי מגיע מקדימה, צורת V מלמעלה ופתחי אוורור מכל הכיוונים התקבל בתגובות מעורבות. חלק מן האנשים חושבים שמדובר בעיצוב עתידני והולם לקונסולת דגל עוצמתית ומפלצתית כמו הפלייסטיישן 5. מנגד, חלק מתארים את העיצוב כמוזר, גימיק, ויש כאלו שהלכו רחוק וכינו אותו "יריקה בפרצוף".

עם זאת, בתגובה לעיצוב התלת מימד מבוסס-השרטוטים שייצר אותו הבלוג ההולנדי, התקבלו תגובות שמראות פחות סלידה ויותר אהדה מצד הגולשים כלפי העיצוב.

הפלייסטישן 5 – תרשימי הפטנט בעיצוב תלת מימד

האם העיצוב הסופי בהכרח ייראה כך?

חברות רבות נוטות לשנות את העיצובים הסופיים של המוצרים שלהם מהעיצוב שרשמו בתחילה בשרטוטי הפטנטים שהגישו. כלומר, לא בטוח שהעיצוב הסופי ייראה בדיוק כמו בשרטוטים. יתר על כן, לא סביר שמודל התלת מימד שהכין הבלוג ההולנדי ייראה כמו העיצוב הסופי, עקב העובדה שמודלים תלת ממדיים בנויים מתיאוריה ודימיון, ואינם מבוססים לחלוטין על מידע מסוני.

נראה שפשוט ניאלץ לחכות להשקה הרשמית של סוני שצפויה להתקיים בשנת 2020 (בפברואר? אולי לא, מי יודע). רק אז… נוכל לדעת בוודאות.

כתבות דומות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker