גיימינג

Oculus Quest: יוכל להריץ משחקי SteamVR

מארק צוקרברג חשף באירוע Oculus Connect 6 הכרזה מעניינת לגבי חיבור האוקולס קווסט למחשב. מהי הדילמה בעניין? האם החיבור יהיה יציב?

חברת פייסבוק חשפה באירוע: "Oculus Connect 6", מוקדם יותר השנה, פיצ'ר חדש למשקפי המציאות המדומה שלה, Oculus Quest. לפיצ'ר קוראים Oculus Link ומנכל פייסבוק, מארק צוקרברג, טוען כי הפיצ'ר יאפשר את חיבור המשקפיים למחשב בעזרת USB-C. בעזרת חיבור זה, תוכלו לשחק בכל המשחקים הזמינים לגרסת ה־Rift של המשקפיים שעובדת עם המחשב בלבד. מערכת חדשהוט בדקה מה פשר ההכרזה השאפתנית.


הקדמה – דילמה קשה בין ה־Oculus Rift ל־Oculus Quest

מאז יציאת הדור החדש של משקפי המציאות המדומה, בתור האוקולס קווסט, החל ויכוח עיקש: איזה משקפיים עדיף לי לקנות? האם עדיף לי לקנות את האוקולס ריפט, הזקוקים לחיבור למחשב, אך בעלי מבחר משחקים גדול מאוד, או שמא עדיף לי לבחור באוקולס קווסט אף על פי שכמות המשחקים מצומצמת יותר ואין תמיכה למשחקים מ־SteamVR וכו'.

העובדה שהאוקולס קווסט נחשב למוצר די חדש לא עוזרת לו במיוחד. מן הסתם, מפתחים כבר פיתחו מ־2016 המון משחקים לריפט, ולא כולם מתכננים להמיר אותם למשחקים בקווסט בזמן הקרוב.

לכן, הייתה כאן דילמה קשה לגיימרים. האם לבחור במשקפי מציאות מדומה שהם עומדים להפוך לדור הבא בקרוב, אך כרגע מציעים פחות, או שמא עליהם להתפשר ולבחור בדור הישן יותר, המשקפיים המנוסים בעלי כמות המשחקים הגדולה, אף על פי הבדלי החומרה הברורים?

Oculus Rift לעומת ה־Oculus Quest – התבלטות קשה

 

למה ההכרזה של צוקרברג משנה את כל המשחק?

עד עכשיו – מעבר לתג המחיר הזול יותר של הריפט, הדילמה הייתה בעיקר בעקבות כמות המשחקים הגדולה יותר שיש לריפט לעומת הקווסט. עם זאת, ההכרזה של צוקרברג משנה את כל הכללים. מעכשיו, נכנסים למגרש המשחקים של הקווסט כמה חנויות חדשות שיגדילו באופן משמעותי את ספריית המשחקים של המשקפיים.

סרטון קצר אודות הפיצ'ר Oculus Link

נכון, עד עכשיו היה ניתן לעשות זאת עם מכונה וירטואלית שמדמה שימוש במחשב דרך המשקפיים, באופן לא רשמי כמובן. עם זאת, השימוש במכונה הווירטואלית היה לא יציב כלל. לעומתה, הלינק צפוי לספק יציבות נהדרת בתמורה לחיבור למחשב תואם בלבד, בלי סיבוכים.

מה זה "מחשב תואם"? מחשב עם מפרט טכני המסוגל לעמוד בדרישות המשחקים שתרצו להריץ.

ההצהרה של צוקרברג נראתה גדולה מדי, כל המשחקים. לכן, גורמים שונים בתעשייה פנו לפייסבוק ודרשו הבהרה. האם האוקולס קווסט יוכל להריץ משחקים מספריית ה־SteamVR בעזרת פיצ'ר ה־Oculus Link החדש? התשובה הייתה חיובית. פייסבוק אף הוסיפו שכאשר נחבר את הקווסט למחשב בעזרת USB-C, נוכל לתפעל אותו בצורה זהה לגמרי לאוקולס ריפט.

רק ספריית ה־SteamVR פותחת, לבדה, חלון לשלל משחקים חדשים, כגון: No Man’s Sky Beyond, Sparc ועוד. אין לנו ספק שחווית המשחק על המשקפיים החדשים הללו תהיה משודרגת פי כמה וכמה.

עם זאת, פייסבוק טוענים כי מפתחים יכולים לבחור כרגע שלא לתמוך בפיצ'ר הלינק החדש, במידה ויראו בכך לנכון כרגע. אף על פי כך, אנחנו לא מאמינים שהמפתחים הגדולים ינקטו בצעדים כאלו, לפחות לא באופן נרחב.

כרגע, הפיצ'ר עתיד להגיע כחלק מעדכון חינמי ל־Quest במהלך חודש נובמבר.


אז האם זהו המסמר האחרון בארון הקבורה של האוקולס ריפט?

יכול להיות, אך האפשרות לא נראית סבירה. יש להתחשב בהפרשי המחיר בין האוקולס ריפט לאוקולס קווסט, שעדיין ייגרמו לאנשים להעדיף את הריפט, הזול מביניהם. בנוסף, הטענה שחלק מן המפתחים יוכלו להעדיף שלא לעבוד עם פיצ'ר הלינק מעלה תהיות לגבי כמות המפתחים שיבחרו בכך ומה תהיה ההשפעה הכוללת על המהלך. לכן, אכן מדובר במהלך שמשנה לגמרי את הדילמה והתחרות, אך עדיין לא מדובר במסמר האחרון בארון הקבורה של מכשיר הדור הקודם, האוקולס ריפט, שנראה כי יישאר עמנו. לבינתיים.

כתבות דומות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker