כתבות ממומנות

BI Solutions: הכלי החכם לניתוח וניהול מידע בעסקים

קרדיט לתמונות FREEPIK

מדי שנה, למעשה מדי חודש ושבוע, גדלה באופן משמעותי תעבורת המידע בין עסקים, בין אם בתוך הארגון ובקשרים עם גורמים חיצוניים. זה אומר, שגם המידע הקיים בחברה גדל באופן מטאורי וכמובן שיש צורך להוציא ממנו תובנות ומסקנות. הבעיה היא שהמידע רב ועצום, וכך מה שהיה יכול להיות נכס משמעותי מאוד לארגון הופך לבלבול ונטל. בדיוק כאן נכנסות לתמונה מערכות של בינה עסקית, המאפשרת להוציא את המוץ מהתבן, לסדר, לארגון ולקבל החלטות מושכלות.

באילו תחומים יכולה לסייע בינה עסקית

חברות המציעות BI Solutions יכולות לעשות זאת במספר מישורים וכלים. כמו כן, הפתרונות משתנים בהתאם לאופיו של העסק וצרכיו העכשוויים והעתידיים. באופן כללי, ניתן לומר כי התרומה הנפוצה ביותר של כלי BI הם שיפור קבלת ההחלטות בקרב השדרה הניהולית של הארגון. בדרך כלל, בקצה השרשרת הטכנולוגית נמצאים הדשבורדים, המציגים למנהלים את המידע הרלוונטי לאחר שנאסף מהמקורות השונים ועבר סינון, עיבוד וניתוח על בסיס פרמטרים מוגדרים. המידע מוצג באופן ברור מאוד על גבי הדשבורד, לרוב תוך שימוש בגרפים. כך המנהלים יכולים לזהות מגמות בתחומים השונים, כגון שירות הלקוחות, ביקושים, הוצאות הייצור וכן הלאה, ולקבל החלטות מושכלות.

אם כן, המערכת תורמת לארגון המידע כך שניתן יהיה להשתמש בו כמשאב חיוני של הארגון, מבלי לטבוע בנתונים ולהתבלבל. בתוך כך, היא גם מזרזת באופן משמעותי את קבלת ההחלטות, עקב קיצור הזמן הנדרש לתהליכי איסוף המידע וניתוחו על ידי בעלי התפקידים.

כאמור, התרומה של פתרונות BI משתנה בין ארגונים ועסקים. כך למשל, היא עשויה לתרום רבות להגברת היעילות בתפעול העסק, כולל בתהליכי הייצור. דוגמא מצוינת לכך היא כלים המחוברים למכונות הפזורות במקומות שונים, האוספים את הנתונים, מנתחים אותם ומציגים בפני בעלי התפקידים. כך ניתן לקבל התראות ומידע על מיכון ישן, תקול, שאינו עובד באופן אופטימאלי, צורך בתיקונים, ברכישות חדשות וכדומה.

באותו האופן, המערכות מאפשרות לזהות בעיות במישורים אחרים של העסק, כגון נטישה מוגברת של לקוחות, קיטון במכירות של מוצר מסוים וכדומה. בד בבד, היא יודעת לנתח נתונים המגיעים ממקורות חיצוניים לגבי הנעשה במשק ובענף בפרט, לרבות שינויים עדכניים, מה שמאפשר להנהלה להגיב באופן מהיר ומדויק. כך הארגון זוכה ליתרון על פני מתחרים שלא השכילו להכניס מערכות בינה עסקית, ואינם מפיקים את המיטב מהמידע הקיים ברשותם.

קרדיט לתמונות FREEPIK

תגיות

כתבות דומות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker