כתבות ממומנות

עבודה סוציאלית

לימודי עבודה סוציאלית מסייעים לאנשים מאוכלוסיות שונות בשיפור יחסים עם החברה הכוללת קשרי משפחה וקהילה.

 

 

לימודי עבודה סוציאלית מסייעים לאנשים מאוכלוסיות שונות בשיפור יחסים עם החברה הכוללת קשרי משפחה וקהילה. מקצוע זה מממש יכולות אישיות גבוהות, תקשורת בינאישית עם אנשים מסוגים שונים ותרומה לקהילה. הכירו את אחד התחומים המרתקים בתחום הנפש והחברה: עבודה סוציאלית.

תוכן עניינים

מי מתאים ללימודי עבודה סוציאלית?

לימודי עבודה סוציאלית נועדו לאנשים בעלי מוטיבציה רבה לסייע ולעזור לאנשים משכבות אוכלוסייה שונות ולהכיר את נפש האדם לעומקה ככלי סיוע לאוכלוסיות חדשות בהתמודדות חברתית וקהילתית.

עבודה סוציאלית – לימודי תואר ראשון ושני

לימודי התואר הראשון בעבודה סוציאלית כוללים לימוד מקיף של התחום משלושה אספקטים: בהיבט התיאורטי, בהיבט הפרקטי ובהיבט המחקרי. בין הקורסים הנלמדים ניתן למנות: מבוא לפסיכולוגיה, גישה קהילתית, תיאוריות התפתחותיות, המשפחה כמערכת, מדיניות רווחה ושירותים סוציאליים ועוד.

לעומת זאת לימודי התואר השני מתמקדים בהכשרת בעלי תואר ראשון בתחום לניהול, הדרכה ומחקר.

ניתן ללמוד לתואר שני בשני מסלולים: מסלול עם עבודת תזה ומסלול ללא עבודת תזה כאשר מסיימי תואר שני עם תזה רשאים להמשיך ללימודי תואר שלישי במחקר. בנוסף נלמד תקנון העבודה הסוציאלית הכולל את פירוט משרד הרווחה.

לימודי עבודה סוציאלית – תחומי התמחות

ניתן להתמחות בעבודה סוציאלית במספר תחומים:

התמחות בלימודי שיקום

לימודי שיקום כוללים העמקה בהבנת תהליכי שיקום החולה או הקשיש וכן שיפור יכולת טיפולית בתחום השיקומי.

בנוסף, ילמד הסטודנט על מערכת היחסים בין המטופל העובר תהליך שיקומי לבין בני משפחתו והחברה וכן ידע לרתום את הסביבה והמשפחה לטובת שיקום החולה.

התמחות טיפולית

תחום זה מתמקד בלימוד שיטות טיפול פרקטיות ותיאורטיות שונות בנוסף לרכישת כושר אבחון ושיפור יכולת הטיפול ביחיד, בקבוצה ובמשפחה.

התמחות בטיפול סוציאלי בילדים

בתחום זה לומד הסטודנט לאבחן ולטפל בילדים בסיכון תוך היכרות עם הזכויות החוקיות של ילד בסיכון ומערכת הטיפול בו. במסגרת התמחות זאת נלמדות גם דרכי התערבות אפשריות וכן מקומו של הילד מול הממסד.

לימודי עבודה סוציאלית – כמה זמן נמשכים?

לימודי תואר ראשון בעבודה סוציאלית אורכים כ-3 שנים ונחלקים ל-3 תחומים: לימודי שיטות בעבודה סוציאלית, לימודי תיאוריה בסיסיים ולימודי רווחה וחוק.

בנוסף לנושאים מקצועיים אלו עובר הסטודנט בלימודי התואר הראשון הדרכה אישית והכשרה מעשית במוסדות שונים כמו גם בשירות החברתי.

לעומת זאת, לימודי תואר שני בעבודה סוציאלית נמשכים כשנתיים. ניתן להמשיך לאחריהם ללימודי המשך בעבודה סוציאלית בתחומי הנחיית קבוצות, ניהול בתי אבות ומוסדות שונים וכן לימודי גישור.

עבודה סוציאלית תנאי קבלה

יש לדעת כי בכל מוסד לימוד אקדמי משתנים כלי המשחק אולם באופן כללי תנאי הקבלה ללימודי עבודה סוציאלית נמוכים משמעותית מלימודי משפטים, רפואה או פסיכולוגיה.

בעלי תואר אקדמי שעבודתם אינה מספקת אותם פונים להשלים תואר בעבודה סוציאלית כדי למצות את יכולותיהם. לימודי תואר שני בעבודה סוציאלית ניתנים גם בהשלמת מספר קורסים ומהווים מקפצה למקצועות שונים נחשקים כגון: גישור זוגי, עבודה סוציאלית קלינית, הדרכת קבוצות נשים, הנחיית קבוצות תמיכה ועוד. אם אתם מרגישים שיש לכם מה לתרום ושואפים לתת מענה לאוכלוסיות חלשות בתחום הנפש הרי שהמקצוע הזה כל הנראה עומד להיות מקצוע העתיד שלכם.

איך אפשר לדעת מהם סיכויי הקבלה שלי?

מעוניינים ללמוד עבודה סוציאלית? בדקו עוד היום באתר שוקיסט את המקומות הרלוונטיים עבורכם ללימודי עבודה סוציאלית בהתאם לממוצע הבגרות שלכם ולציון הפסיכומטרי. תוך זמן קצר תוכלו לדעת מהו מוסד הלימוד האקדמי המתאים לכם. מעוניינים להתאים מוסד לימודים? עשו זאת בקלות רבה עם שוקיסט.

 

תגיות

כתבות דומות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker