סלולר

גלקסי פולד יושק מחדש בספטמבר

לפני 70 ימים היה אמור הגלקסי פולד, המכשיר המתקפל הראשון מבית סמסונג לצאת למכירה. היום המכשיר קיבל סוף סוף חודש השקה מחדש: ספטמבר. לאחר שתיקה ארוכה מצד סמסונג, החברה יצאה בהצהרה כי היא תכריז על תאריך ספציפי יותר בקרוב, וכרגע התכנון הוא לספטמבר. סביר להניח שנקבל תאריך מדויק יותר באוגוסט.

למה המכשיר נדחה ולא הושק כתוכנן?

תחילה, ההזמנות המוקדמות של Galaxy Fold המריאו שחקים וכבר ביום הראשון היו סולד-אאוט. עם זאת, המכשיר מעולם לא נמכר באופן רשמי ולא נגבה כסף בהזמנה המוקדמות.

הסיבה לדחייה ולשתיקה הארוכה מצד סמסונג הייתה עקב כך שעיתונאים ומבקרים שקיבלו את המכשיר להתנסות דיווחו על מסכים שנפגמו, נשברו ושלל תקלות. מובן שסמסונג לא רצתה להשיק את מכשיר הפרימיום שלה עם תג מחיר של 1980$ כאשר הוא איננו מושלם.

בין התקלות עליהם דיווחו עיתונאים: מפני שזכוכית, לפחות כיום, איננה ניתנת לכיפוף, נאלצה סמסונג להשתמש במסך מפלסטיק. עם זאת, פלסטיק איננו חומר חזק במיוחד ולכן נאלצה להוסיף דבק פלסטי כשכבת מגן. שכבת המגן לא הגיעה עד לקצוות ולכן נראתה כמו מגן פלסטיק שהיה צריך להוציא – מה שגרם לחלק מן המבקרים להוציא אותו. כתוצאה מכך, המכשיר הפסיק לעבוד. מבקרים אחרים העידו כי הצטבר אבק ולכלוך במרווח בין ציר המסך לבין גוף המכשיר.

תקלה נוספת בה נתקלו היא שצד אחד של המכשיר החל להבהב משום מה והפך את הקיפול לחסר תועלת.

גורם בסמסונג אף יצא בהכרזה בחודשים האחרונים כי אכן היה זירוז בייצור הטלפון.
למרות שרוב מוצריה אינם ככה, כבר היה לסמסונג מוצר לא בשל שהוציאה לשוק בשנת 2016. הנוט 7, זוכרים? אותו המכשיר שהסוללה שלו התחממה עד כדי התלקחות.

כמובן שלמרות שהגלקסי פולד איננו היה מושלם וכלל בעיות חמורות שגרמו לנזקים במכשיר, הוא מעולם לא סיכן את הסביבה והסובבים כפי שעשה הנוט 7.

מכשיר ה־Galaxy Fold – שלל תקלות שהתגלו לפני ההשקה

ההשקה מחדש

בנוסף לטווח הזמן עליו הכריזה סמסונג, החברה הוסיפה כי היא גם תקנה את הבעיות שגרמו למכשיר להישבר בהשקה הראשונה אצל המסקרים והעיתונאים. ביניהם:

  • המרווח בין גוף המכשיר לצירו של המסך צומצם.
  • שכבת המגן העליונה כעת מעבר לשוליים כך שהיא איננה נראית כמו מגן מסך שיש להוריד, אלא הגנה תמידית למכשיר – מבקרים טעו בעבר וחשבו שיש להוריד את המגן, ובכך פגעו בתפקוד המכשיר.
  • חיזוקים נוספים נוספו למעלה ולמטה למסך.

סמסונג הוסיפה בהצהרתה כי הם מעריכים את כל התמיכה והסבלנות מצד המעריצים ברחבי העולם והם מבצעים כעת את בדיקות האיכות הסופיות למכשיר.

ההשקה מחדש מוכיחה כי סמסונג אכן מאמינה שלמכשירים מתקפלים יש עתיד. עדיין קיבלנו הצצה אל המכשיר החדש אך מעניין אם היה שינוי פיזי לעיצוב שלו וכיצד השינויים השפיעו עליו.

העיכוב גרם לספקנים רבים לתהות האם המכשירים המתקפלים באמת יכולים לספק את הסחורה – וסחורה מספקת כמכשירי פרימיום יקרים ביותר. יכול מאוד להיות גם ששגיאותיה של סמסונג גרמו לחברות אחרות להימנע מלהיכנס לתחום כרגע ולהמתין להתפתחות הטכנולוגיה.

ללא ספק, צריך לנשוא את עינינו אל ספטמבר. מדובר במכשיר פרימיום לכל דבר, עם 7.3 אינץ' במסך שמתקפל למסך של 4.6 אינץ'. למכשיר שישה מצלמות, מערך מצלמות משולש (כמו ב־S10) וסורק טביעת אצבע בקצה הימני שלו. עם זאת, חיסרון גדול הוא שלמכשיר המתקפל אין את החסינות למים שהפכה לסטנדרט במכשיריה של סמסונג, לפחות כפי שניתן לצפות ממכשיר פרימיום.

Samsung Galaxy Fold ימריא הפעם כפי שצריך?


האם טלפונים מתקפלים הם גימיק או העתיד? עוד נגלה.

כתבות דומות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker