כתבות ממומנות

מה חשוב בבחירת אוזניות ספורט

תוכן עניינים

התמקדות ברמת איכות הצליל

החיפוש אחר אוזניות ספורט אמיתיות בא לידי ביטוי לא רק בכל הקשור ליכולת שלהן לעמוד עם המתאמן בכל משימה. כמובן שמדובר בדבר חשוב המעניק הרגשה שאפשר לצאת לכל פעילות ספורטיבית עם אוזניות מצוינות ואמינות, אך ההנאה היא זו שמדברת קודם כל, כשהכוונה היא לשמע שניתן להפיק מדגם איכותי. ספורטאים הם בני אדם כמו כולם, ולכן חלק מהם אוהב מוסיקה בסגנון מסוים וחלק אוהב סגנון אחר. כך, בין אם מדובר על שירה שקטה ונעימה כליווי בעת הליכה ממושכת ובין אם מדובר על מוסיקה רועשת או קצבית כדי להעניק דחיפה לאימון, יש לבדוק את איכות הסאונד עד לדקויות הקטנות ביותר כדי להבין איזה דגם איכותי יותר.

דגם עם כבל או דגם אלחוטי

דבר שיש להתייחס אליו ברצינות אם רוצים לצאת פעילות ספורטיבית ללא כל דאגה הוא זה שנוגע לעניין צורת ההפעלה של האוזניות. הכוונה היא לכך שהיום כבר לא משווקים ומיוצרים רק דגמים חוטיים שיש להם כבל כזה או אחר, אלא שיש גם לא מעט אוזניות ספורט אלחוטיות שמשווקות היום בגאון ומציגות יתרונות רבים. ההעדפה האישית של כל ספורטאי היא עניינו בלבד, ולאחר שהוא בודק את כל היתרונות והחסרונות של כל שיטה, עליו לבחור האם הוא מעדיף אוזניות אלחוטיות (ואז לברר את הנתונים לגבי טכנולוגיית הבלוטות' שלהן), או שהוא מרגיש נוח עם אוזניות ספורט עם חוט (כשכאן יש לבדוק האם מדובר בכבל שטוח מתקדם ונוח או בכבל פשוט).

האחריות על כל דגם

במיוחד כשמדובר על אוזנית ספורט (שמהן תובע המשתמש עמידות נגד זיעה, יציבות גבוהה, אפשרויות שטיפה וכיו'), אנו יכולים להבין עד כמה חשובה אחריות רצינית. חשוב לזכור שלא כל יבואן הוא יבואן מורשה ולא כל מי שמציג אחריות על דגם מסוים של אוזניות, אכן מגבה את הלקוח בצורה רחבה מאוד שמעניקה לו שקט נפשי. בנוסף, מאחר ודגמים איכותיים של אוזניות ספורט הם לא כאלו שנמכרים בעשרים או שלושים שקלים, הרי שחשוב מאוד לבדוק האם קיימת אחריות רצינית על הדגם שנרכש והאם באמת יש עם מי לדבר כשרוצים לברר נתונים נוספים על כל דגם ולקבל תמיכה טכנית לגבי אוזניות משוכללות וייחודיות עוד יותר, כאשר קונים אוזניות ספורט באתר נו ריסק מקבלים אחריות יבואן רשמי ושירות מקצועי.

הצורך ביציבות

כל ספורטאי (בין אם הוא חובב ובמיוחד אם הוא עוסק בספורט בצורה מקצועית) ידבר על אוזניות ספורט בראש בראשונה בהיבט של הצורך ביציבות. אחרי הכול נוכל לדמיין בצורה פשוטה מאוד כיצד התנהלותו של ספורטאי תהיה מאוד לא נוחה וכלל לא ממצה אם הוא לא יענוד אוזניות שמציגות יציבות מלאה בכל אוזן. בין שלל הדגמים שנמכרים היום ברחבי העולם, אנו רואים כיצד יצרניות ברמה גבוהה מקדישות זמן פיתוח רב לא רק לכל הקשור באיכות הסאונד או ביופיין של אוזניות ספורט, אלא שיש גם התייחסות רבה מאוד ליצירת מערכת יציבה שעליה יכול הספורטאי לסמוך בין אם הוא רץ למרחקים שונים ובין אם הוא משחק כדורסל וכיו'.

העמידות המחייבת

לאחר שנבחנת היציבות של אוזניות ספורט איכותיות אפשר לעבור הלאה ולנסות לבדוק האם האוזניות אכן עמידות. יציבות היא דבר שקל לבדוק יחסית מאחר ואם בודקים אוזניות In Ear או אוזניות קשת, מזהים כיצד הגודל, ההצמדה, מתאמי סיליקון ועוד אלמנטים מוחשיים אחרים מציגים את היציבות (או אי היציבות של כל דגם). לגבי עמידות, הרי שהדבר יכול לבוא לידי ביטוי רק לאחר שימוש ממושך של מספר שעות בתנאים מסוימים, ולעתים רק לאחר שימוש של חודשים רבים. זאת מאחר ולאחר זמנים ותקופות אלו רואים שהאוזניות לא נשחקות או נהרסות. עמידות של אוזניות ספורט היא דבר אמיתי אם האוזניות נבדקו בתנאים קשים וע"י חבר'ה מאתגרים והתוצאות מציגות סוג מסוים של תו איכות.

גם לעיצוב יש אופי אחר

שני הדברים לעיל מציגים שוני רב בין אוזניות ספורט לאוזניות רגילות איתן ניתן לשבת בחדר או לצאת מעט מחוץ לבית. אך יש עוד נקודה מרעננת שצריך להתייחס אליה כדי לזהות שוני חיצוני די ברור בין אוזניות שמיועדות יותר לספורטאים ובין אוזניות פשוטות יותר שמיעודות לשימוש כללי, אם נגדיר זאת כך. העיצוב של אוזניות ספורט הוא זה שמראה כיצד יצרנים איכותיים ומובילים מעוניינים לאפיין עוד יותר את "המוצר הספורטיבי" שהם משווקים. כשם שבגדי ספורט מעוצבים בצורה חדשנית וייחודית יותר מאשר בעבר, כך אוזניות כאלה זוכות לעיצוב שמשלב בין נוחות ויציבות ובין התאמה לסגנון הפעילות ולאינטנסיביות של הספורטאי.

צפייה בסרטון אוזנית ספורט Powerbeats 2 Wireless

 

כתבות דומות

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker