כתבות ממומנות

5 יתרונות להליך גישור בגירושין

גירושין ככלל הם דבר לא פשוט ולכן זוג שבוחר להתגרש מודע ככל הנראה למורכבויות הנלוות לו. הליך זה גובה לא מעט משאבים ואנרגיות מבני הזוג ומלווה בוויכוחים רבים, כעסים ואי נעימויות

קרדיט תמונה FREEPIK

גירושין ככלל הם דבר לא פשוט ולכן זוג שבוחר להתגרש מודע ככל הנראה למורכבויות הנלוות לו. הליך זה גובה לא מעט משאבים ואנרגיות מבני הזוג ומלווה בוויכוחים רבים, כעסים ואי נעימויות. אי לכך, דווקא בשל מורכבות זו זוגות רבים בוחרים לבצע את ההליך בסיוע של מגשר.

הגישור הוא דרך נעימה ותקשורתית יותר לעבור את הליך הגירושין. המגשר מלווה את בני הזוג לאורך התהליך כולו ומסייע להם לשמוע האחד את דעתו של האחר מתוך סבלנות והגינות, ביחס לכתיבת הסכם הגירושין ובכלל. המגשר פועל באופן אובייקטיבי תוך ניסיון לסייע לזוג להגיע להכרעות ההוגנות והשוויוניות ביותר.

לגישור יתרונות רבים שיוכלו לסייע לעבור את הליך הגירושין בצורה הנעימה ביותר:

  1. חיסכון בהוצאות– באם בוחרים בני הזוג לנהל את הליך הגירושין בדרכים המקובלות, בערוץ המשפטי, נלוות לכך הוצאות רבות. כל הליך משפטי הנוגע לדיני משפחה מלווה באגרות שיש לשלם וכן בהוצאות משפט נוספות שצפויות להימשך לאורך זמן ובכך להצטבר לסכומי כסף גבוהים. זאת בשונה מתשלום למגשר שהינו תשלום חד פעמי וכרוך בהרבה פחות הוצאות.
  2. חיסכון בזמן– ניהול הליך הגירושין בציר המשפטי עלול להימשך זמן רב ואפילו במשך מספר שנים. שהרי הדיונים בבתי המשפט נפרסים על פרקי זמן ארוכים יותר. מנגד, בהליך גישור ניהול הזמנים כפוף להחלטת הזוג ומתבצע באופן ממוקד ובהתאם לדרישותיהם, ללא תלות חיצונית בבית המשפט ובאילוציו.
  3. אינטימיות ופרטיות– המגשרים האמונים על הליך הגישור מחויבים בסודיות כלפי בני הזוג. סודיות זו מאפשרת לבני הזוג לתת אמון במגשרים ולהביע את דעתם ואת רגשותיהם באופן אותנטי וכנה. כחלק מהליך הגישור מתקיימות פגישות של המגשר עם כל בן זוג בנפרד ועם שניהם יחד.
  4. טובת הילדים– כשההליך מנוהל באופן נעים ורגוע ובני הזוג מקיימים ביניהם שיח רציף ומכבד יש לכך השפעה ישירה על התחושה של הילדים ועל הלך הרוח שהם מקבלים מהוריהם. באם ההורים מנהלים הליך גירושין נוקב ללא תקשורת או ניסיון להגיע להבנות ולהסכמות הדדיות הדבר עלול ליצור עוינות בין בני הזוג ואשר מורגשת על ידי הילדים ועלולה להוביל לנזק נפשי עבורם ובמקרים קשים אף לניכור הורי כלפי אחד מבני הזוג.
  5. שליטה בהליך ובתוצאות תוך שימורן לאורך זמן– כשההליך מבוצע בגישור הפתרון הסופי שיבחרו בני הזוג לכל סוגיה וסוגיה, יהיה מפורט דיו ומלובן בצורה שבה שני הצדדים יסכימו על ההכרעה שניתנה. לעומת זאת במסגרת הליך משפטי ההסכמות הן חלקיות בשל אילוצים ומגבלות הזמן של בית המשפט ושל עורך הדין.

כשמתקבלות ההחלטות באופן מעמיק ומדויק תוך עיסוק בנושא הרלוונטיים לפי רצון הזוג והחלטתו– ישנה סבירות גבוהה יותר שההכרעות שנקבעו יתקבעו ויישארו לאורך זמן ולא ידרשו דיון מחודש ושאילת שאלות.

למידע נוסף, ראה בפורטל גירושין אהבה ומשפט צדק https://www.ahava.org.il/

 

תגיות

כתבות דומות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker